Spawanie MIG MAG

Profesjonalne spawanie metodą MIG/MAG

Jeśli poszukujesz solidnej i rzetelnej firmy świadczącej usługi spawania dla klientów w Wielkopolsce i nie tylko, jesteś we właściwym miejscu. Naszym klientom oferujemy spawanie metodą MIG/MAG, która gwarantuje wysoką jakość i wytrzymałość spoin. Dysponujemy doświadczoną kadrą spawaczy, wykonujących swoją pracę z zamiłowianiem i rzetelnością. 

Metoda spawania MIG/MAG wykorzystywana jest przez nas do realizacji takich elementów jak: konstrukcje stalowe, baustrady, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, ogrodzenia, bramy, furtki, konstrukcje nośne, podesty. Realizujemy projekty własne, jak i zlecone przez naszych klientów. Wykonujemy spawanie elementów wielkogabarytowych, jak i spawanie precyzyjne.

Wytworzone przez nas produkty są poddawane kontroli jakości, która ma na celu wykrycie ewentualnych niedoskonałości. Oferujemy naszym klientom możliwość zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji poprzez malowanie lub cynkowanie ogniowe.

Dokładność i wysoka jakość usług spawania MIG/MAG

Spawamy wiele rodzajów materiałów, w tym: stal konstrukcyjną, stal stopową aluminium oraz inne metale nieżelazne. Wykonujemy zlecenia z materiału własne, jak również z powierzonego przez klienta. Z naszych usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i małe i duże przedsiębiorstwa.

Zadowolenie klienta jest dla nas priorytetem. W związku z tym dbamy o wysoką jakość spawanych konstrukcji, terminowość realizacji, jak również o pełne wsparcie na każdym etapie produkcji. Wykonujemy zlecenia o każdej wielkości i o różnym stopniu skomplikowania.

Dla klientów, którym zależy na kompleksowej realizacji, świadczymy również usługi z zakresu kształtowania plastycznego blach poprzez cięcie i gięcie.

Usługi spawania MIG MAG w Wielkopolsce

Jesteśmy dumni z dużej popularności, jaką cieszą się nasze usługi spawania MIG MAG wśród klientów z Wielkopolski, w tym m.in. z: Poznań, Piła, Gniezno, Chodzież, Szamotuły, Oborniki, Murowana Goślina, Wągrowiec, Rogoźno, Wronki, Wałcz i nie tylko. 

Każdy projekt wyceniany jest indywidualnie, w zależności od wielu czynników, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z nami i przedstawienia dokumentacji projektowej wraz z wymaganiami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI OTRZYMAJ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ

Spawanie MIG MAG – co to oznacza?

Spawanie metodą MIG MAG to jedna z najpopularniejszych metod łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Wykorzystuje się ją w większości spawań przemysłowych. Jest szczególnie doceniana za stabilne połączenie powierzchni oraz możliwość regulacji poszczególnych parametrów.

Spawanie MIG to skrót od angielskich Metal Inert Gas. Oznacza to, że podczas spawania tą metodą wykorzystywany jest gaz, który jest chemicznie obojętny. Przeważnie jest to hel lub argon.

Natomiast spawanie MAG, czyli Metal Active Gas, wykorzystuje gaz, który jest chemicznie aktywny. Jednym z najpopularniejszych i często wykorzystywanych jest dwutlenek węgla.

Każda z tych metod ma inne zastosowanie, ze względu na inne parametry spawania. Metoda MIG jest używana do łączenia metali nieżelaznych, stopów oraz mieszanek takich jak np. miedź, magnez czy aluminium. Natomiast metoda MAG sprawdza się przy spawaniu stali konstrukcyjnej.

Coraz częściej wykorzystuje się także połączenie obu tych metod czyli metodę MIG/MAG. Jest to możliwe do osiągnięcia poprzez pomieszanie gazu aktywnego z nieaktywnym. Dzięki temu osiąga się właściwości obu metod.

Narzędzia wykorzystywane do spawania MIG MAG

Choć poszczególne narzędzia wykorzystywane do tej techniki różnią się między sobą, to ich budowa jest podobna. Każde składa się ze źródła prądu, podajnika drutu, kabla masy oraz uchwytu spawalniczego. Dodatkowo umieszczany jest przeważnie układ chłodzenia oraz w zależności od źródła butla na gaz lub złącze do bezpośredniego podłączenia do sieci gazowej.

Jednym z istotnych elementów budowy jest podajnik drutu. To właśnie on odpowiedzialny jest za przekazanie drutu spawalniczego ze szpuli do uchwytu spawalniczego.

Za pomocą tego elementu możliwe jest włączenia oraz wyłączanie źródła prądu, a także regulowanie napięcia. Jest to również miejsce, w którym regulowany jest przepływ gazu osłonowego.

Do czego wykorzystywane jest spawanie MAG Poznań

Spawanie za pomocą metody MIG/MAG używane jest zarówno w przemyśle ciężkim jak i do drobnych prac naprawczych czy konserwacyjnych. Metoda ta używana jest podczas budowy statków czy tworzenia konstrukcji stalowych. Używa się jej także do łączenia blach w przemyśle lekkim. To właśnie za pomocą tej metody łączone są blachy w przemyśle samochodowym. Mniejsze urządzenia MIG/MAG używane są również w domowych warsztatach do drobnych prac naprawczych czy robót hobbystycznych.

Proces spawania za pomocą metody MIG MAG – usługi spawania Poznań

Najważniejszym elementem w spawaniu MIG MAG jest uchwyt spawalniczy, który rozpoczyna pracę oraz reguluje odpowiednią dawkę gazu oraz odpowiada za ilość podawanego drutu. Osoby, które wykorzystują tę metodę, do jej największych zalet zaliczają możliwość regulacji parametrów takich jak:

  • natężenie prądu
  • długość podawanego impulsu
  • szybkość podawania drutu

Regulowanie poziomu napięcia daje możliwość otrzymania różnych efektów końcowych w zależności od potrzeb. Osoba spawająca może wyregulować ten proces tak, aby powstało szersze lico lub głębsze bądź płytsze wtopienie.

Przycisk rozpoczyna działanie urządzenia poprzez uruchomienie dopływu prądu. Następnie drut jest wysuwany i stapia się, łącząc ze spawaną powierzchnią.

Podczas samego spawania ważna jest technika. Osoba powinna posiadać odpowiednie przeszkolenie oraz doświadczenie, aby móc zachować technikę zgodną ze sztuką. Dla osiągnięcia dobrego efektu konieczne jest utrzymanie dobrej pozycji spawania, a także kąta nachylenia uchwytu spawalniczego oraz długości wolnego wylotu. Poza tym istotna jest również prędkość spawania oraz kształt jeziorka spawalniczego.

Zalety i wady metody MIG MAG

Do głównych zalet metody MIG MAG użytkownicy zaliczają uniwersalność. Można za jej pomocą spawać zarówno metale lekkie jak i ciężkie. Przydaje się w przemyśle ciężkim oraz w domowym warsztacie, głównie ze względu na to, że ma duży potencjał zmechanizowania. Oznacza to, że w łatwy sposób można stworzyć maszyny, które wykonują pracę praktycznie samodzielnie. Dodatkowo ceniona jest za wysoką wydajność spawania oraz relatywnie niski koszt niezbędnych materiałów spawalniczych wykorzystywanych podczas spawania. Nie bez znaczenia pozostaje także dobra jakość efektów, czyli uzyskanych spoin.

Jednak tak samo jak każda inna metoda, także ta ma swoje wady. Samo urządzenie do spawania nie należy do najtańszych, jednak należy podkreślić, że jest to inwestycja jednorazowa. Dodatkowo spawając za pomocą tej metody, należy posiadać odpowiednie szkolenie lub umiejętności. Sam proces przeszkolenia nie jest długi i czasochłonny, dlatego osoba, która chce zdobyć nową umiejętność, z pewnością ją zdobędzie bez większych problemów.

Dodatkowo, w narzędziach spawalniczych wyższej klasy istnieje możliwość wykorzystania do spawania poszczególnych elementów prądu pulsacyjnego. Kiedyś prąd pulsacyjny używany był jedynie do łączenia stali nierdzewnej czy aluminium. Obecnie dzięki połączeniu obu tych metod jego działanie znacznie się rozszerzyło.

Osoby wykorzystujące tę technikę cenią metodę MIG MAG także za to, że możliwe jest użycie różnych rodzajów drutu o różnej średnicy. Parametry drutu zależne są od tego, jaki materiał przygotowany jest do spawania, ale nie tylko. Jego grubość zależna jest także od wykorzystywanej pozycji spawania oraz umiejętności i doświadczenia spawacza. Jednymi z najpopularniejszych średnic są od 0,6 mm do 1,6 mm.

Spawanie metodą MIG MAG a inne metody spawalnicze

Metoda MIG MAG to tylko jedna z wielu, które wykorzystywane są do spawania. Poszczególne rodzaje różnią się mieszankami gazów lub materiałami spawalniczymi, które wykorzystują. Jedną z najczęściej wykorzystywanych jest także metoda TIG czyli Tungsten Inert Gas. Czym różni się od metody MIG MAG? Tutaj inny jest sam proces wytworzenia łuku elektrycznego. Tutaj osiągane jest to za pomocą elektrody wolframowej, która tworzona jest w osłonie z gazu obojętnego lub dzięki działaniu jonizatora.

Pomiędzy tymi dwoma metodami istnieją zarówno różnice jak i podobieństwa. Obie techniki doceniane są ze względu na możliwość regulacji różnych parametrów oraz możliwość dopasowania ich do sytuacji oraz do indywidualnych preferencji użytkownika.

Metoda TIG ceniona jest ze względu na to, że nie wymaga czyszczenia po zakończonym procesie spawania oraz nie powoduje wytrąceń. To umożliwia łączenie stali nierdzewnej oraz metali, które potrzebują do tego procesu gazu ochronnego.

Spawanie MIG-MAG Poznań

Metoda MIG-MAG coraz częściej wychodzi poza wielkie parki budowlane czy hale produkcyjne. Obecnie coraz częściej wykorzystywana jest także do przeprowadzania remontów czy budowania nowych obiektów mieszkalnych, czy usługowych. Głównie ze względu na to, że metoda ta daje dużą skuteczność, a także ze względu na postęp techniki. Obecnie do spawania wykorzystywane są półautomaty, co oznacza, że nie jest konieczne regulowanie wszystkich parametrów, a spawanie jest po prostu łatwiejsze. Ma na to wpływ także dostępność poszczególnych materiałów czy samych urządzeń do spawania. Właśnie dlatego coraz częściej wykorzystywane są także do drobnych prac hobbystycznych.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI OTRZYMAJ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ

INVEST WELDING sp. z o.o.